-09125452330 بیات-09121869250 مهدوی
tnarmansazeh@gmail.com

چگونه بودجه غرفه سازی را کنترل کنیم؟

خیلی از افرادی که در نمایشگاه ها شرکت می کنند نمی دانند چطور باید هزینه های غرفه سازی را کنترل کنند به همین دلیل خیلی هزینه های گزافی را متقبل می شوند و بودجه شان کم می آید.

در این مطلب قصد داریم روش هایی را بگوییم که با رعایت کردن آن ها در غرفه سازی می توانید هزینه ها را کنترل کنید.

 

ضرورت شرکت در نمایشگاه ها در چیست؟

همانطور که همیشه گفته ایم نمایشگاه ها محلی برای نمایش محصولات و خدمات شرکت های مختلف هستند که تاثیر بسزایی در جذب مخاطب دارند.

یکی از چیزهایی که امروزه در کشور ما رواج زیادی پیدا کرده است برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی متعدد است.

برگزاری این نمایشگاه باعث شده تا استاندارد ها کمی تغییر کنند و شرکت های ارائه دهنده ی محصولات و خدمات اهمیت غرفه سازی بهینه را بیش از قبل بدانند.

 

داشتن غرفه در نمایشگاه چه مزیتی دارد؟

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین کارهایی که برای جذب مخاطب در نمایشگاه ها انجام می شود غرفه سازی است.

غرفه سازی به دلیل تاثیرگذاری زیادی که دارد معمولا هزینه های گزافی را به شرکت کنندگان تحمیل می کند که اگر چگونگی کنترل هزینه های آن را بلد نباشند باعث به وجود آمدن مشکلات و زیان رسیدن به آن ها خواهد شد.

اگر برای راه اندازی و ساخت غرفه بودجه ای از طرف شرکت معین شده باشد باید آگاه باشید که اشتباهات استراتژیک و تمایلات ایده آل گرایانه ممکن است شرکت و تجارت شما را در خطر بیندازد به همین دلیل بهتر است در غرفه سازی نمایشگاهی به دنبال گران ترین ها و کامل ترین ها نباشید بلکه با بررسی دقیق و حرفه ای بفهمید که چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب تر است و کارتان را به بهترین نحو ممکن به نمایش درآورید.

مواردی که در غرفه سازی تاثیر گذار هستند عبارت اند از متراژ، محل قرارگیری و موضوع نمایشگاه می باشد که هر کدام از این موارد به تنهایی می تواند در میزان هزینه ای که برای غرفه سازی می کنید تاثیر گذار باشد.

روش های کم کردن هزینه در برپایی یک غرفه ی مناسب

برای کاهش هزینه های غرفه سازی در نمایشگاه عامل بیشتری باید مد نظر گروهی که وظیفه ی راه اندازی و اجرای پروژه را را دارند قرار بگیرد.

یکی از این عامل ها شناخت متریال درست برای راه اندازی غرفه با توجه به محصولات و یا خدماتی است که قرار است در آن ارائه شود.

هدف اصلی شرکت در نمایشگاه و غرفه سازی این است که بتوان بهترین بازخورد را از مخاطبان و مشتریان گرفت و باید بدانید این بازخورد صرفا فقط از طریق استفاده از متریال گران قیمت حاصل نمی شود چون در ساخت یک غرفه روش های هوشمندانه ای در نظر گرفته می شود که می تواند باعث موفقیت یک غرفه شود.

یکی از این روش ها استفاده از رنگ ها و آیتم های مناسب است که اهمیت زیادی دارد و برای انجام این کار باید اطلاعاتی درباره ی روانشناسی رنگ ها و اهمیت آن ها در جذب مخاطب داشته باشید.

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ها متراژ غرفه سازی است.

متراژی که برای غرفه خود در نظر می گیرید باید با محصولات و یا ارائه خدمات شما متناسب باشد. چه عواملی در غرفه سازی موثر هستند؟

برای انتخاب محل و مساحت غرفه باید دقت زیادی داشته باشید تا متحمل هزینه های اضافی برای فضای پرت غرفه نشوید. رعایت این نکات کمک زیادی در کنترل هزینه های مربوط به غرفه سازی می کند.

در تعیین کحل غرفه باید این نکته را در نظر بگیرید که دوست دارید چقدر محصولاتتان در معرض دید عموم قرار بگیرد. بخش های مهم نمایشگاه و غرفه های نبشی هزینه های زیادی را به شما متحمل می کند.

برچسب ها: بودجه غرفه سازی
دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت