-09125452330 بیات-09121869250 مهدوی
tnarmansazeh@gmail.com

چه عناصری در غرفه سازی موثر هستند؟

در کار غرفه سازی نمایشگاهی عناصری وجود دارند که تاثیر بسیاری روی موفقیت غرفه می گذارند. غرفه سازی 5 عنصر تاثیر گذار دارد که می خواهیم در این مطلب به آن ها بپردازیم. زمانی که قصد شرکت در یک نمایشگاه و انجام غرفه سازی را دارید باید این عناصر و عوامل را در نظر بگیرید تا بتوانید در نمایشگاه موفق باشید.

 

عناصر 5 گانه ی غرفه سازی نمایشگاهی

  1. رنگ

برای انتخاب رنگ باید تلاش کنید که بیشتر از یه حدی از رنگ ها در غرفه سازی استفاده نشود یعنی در طراحی غرفه حداکثر از سه رنگ استفاده شود. خود رنگ ها به دو دسته تقسیم می شوند که برای انتخاب رنگ در طاحی غرفه باید به آن ها توجه کرد. رنگ ها به دو دسته ی رنگ های گرم و رنگ های سرد تقسیم می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

1.1. رنگ گرم

معمولا در قسمت هایی از غرفه که دوست دارید بیشتر به چشم بازدیدکنندگان بیاید مثلا قسمتی که محصولات یا خدماتتان را به نمایش در می آورید یا قسمتی که قرار است نام برند شما در آن بدرخشد باید از رنگ های گرمی مثل زرد، قرمز، صورتی و نارنجی استفاده کنید.

 

2.1. رنگهای سرد

رنگ های مثل آبی، سبز و یا رنگ های مخلوطی مثل بنفش که ترکیب رنگآبی و قرمز هستند سادگی و حرفه ای بودن کار شما را نشان می دهند به همین دلیل در نظر گرفتن تاثیر رنگ در غرفه سازی بسیار مهم است.

به جز رنگ های گرم و رنگ های سرد دسته ی دیگری نیز وجود دارند به نام رنگ های خنثی مثل رنگ های خاکستری و سفید. این رنگ ها حس خیلی کمی به بازدید کننده منتقل می کنند و نقش زیادی در تاثیرگذاری ندارند.

 

  1. نور

یکی از عناصر تاثیر گذار دیگر در غرفه سازی نور است. نور در جلب توجه بازدید کنندگان تاثیر زیادی دارد به همین علت باید به بخش هایی که می خواهید بیشتر توی چشم باشند نور بیشتری هم بتابانید. برای بیشتر به چشم آمدن آن قسمت باید نور را در قسمت های دیگر کم کنید.

 

3.حرکت

شاید باورتان نشود اما حرکت در تاثیرگذاری غرفه شما روی مخاطب بسیار مهم است که به شکل های مختلفی می توانید آن را در غرفه سازی به کار ببرید. برای این کار می توانید از پروژکتور و صفحه نمایش های بزرگ استفاده کنید تا محصولات و خدمات سازمان و کسب و کار خود را به نمایش درآورید. این کار تاثیر زیادی در ذهن مخاطب ایجاد می کند و باعث ماندگاری اسم شما می شود.

 

  1. صدا

پخش آهنگی که با موضوع نمایشگاه و یا محصولات و خدماتتان متناسب باشد تاثیر زیادی روی بازدید کننده می گذارد البته برای این کار در غرفه سازی باید به نکاتی توجه کنید:

میزان صدا جوری باشد که برای گوش مخاطب زننده نباشد، در نمایشگاه های رسمی از آهنگ های ملایم و ساده و در نمایشگاه های غیر رسمی از آهنگ های شاد و پر جنب و جوش استفاده کنید. انواع نمایشگاه را بشناسید.

 

  1. بو

آخرین عامل تاثیرگذار در موفقیت غرفه و غرفه سازی بو است که می تواند تاثیر بسیاری روی تعداد خرید بازدیدکنندگان از غرفه شما بگذارد.

پژوهشگران و محققانی در بلژیک در یک دوره ده روزه رفتار 201 خریدار در یک فروشگاه زنجیره ای کتاب که در آن بوی شکلات در بعضی از کتاب فروشی ها پخش شده بود بررسی کردند و نتیجه ای که گرفتند به شرح زیر بود:

کسانی که داخل این مغازه ها شده بودند 3 برابر بیشتر از سایرین کتاب های رمانتیک و کتاب های آشپزی را بررسی کردند و فروش این مغازه ها نیز در این دوره ی 10 روزه 6 برابر شد.

 

برچسب ها: عناصر غرفه سازی
دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت