-09125452330 بیات-09121869250 مهدوی
tnarmansazeh@gmail.com

برای غرفه سازی در نمایشگاه ها چه قوانینی وجود دارد؟ (بخش اول)

 قوانینی که مربوط به ساخت و ساز غرفه سازی است.

1- برای غرفه سازی در هر نمایشگاهی از مواد مختلفی استفاده می‌شود که همه ی این مواد باید غیر قابل اشتعال و یا کمتر قابل اشتعال باشد.

2- هر کاری که برای غرفه سازی انجام می‌شود اگر باعث جلوگیری از فعالیت سیستم حفاظت از آتش سوزی و سیستم نظارت مرکزی مانند زنگ خطر، شیرهای آتش نشانی و ... شود ممنوع است.

3- زمانی که کار غرفه سازی شروع می‌شود باید کارهای لازم برای حرکت آزاد در راهروها، دسترسی به وسایل اطفاء حریق، خروج اضطراری و راه هایی برای فرار از آتش سوزی در نظر گرفته شود تا ایمنی سالن ها و غرفه ها به طور کامل حفظ شود.

4- پیش بینی راهرویی مخصوص برای دسترسی تعمیرات و تأسیسات سالن ها به پهنای یک متر

5- کسانی که کار غرفه سازی را انجام می‌دهند باید طبق نقشه ای که توسط مدیریت تأیید شده است پیش بروند و بدون هماهنگی با مدیریت هیچ گونه تغییری در غرفه ایجاد نکنند.

6- توجه داشته باشید که مدیریت قادر است هر گونه ساخت و سازی که با دستورات و آیین نامه ها تفاوت داشته باشد را خراب کند و علاوه بر آن خسارت های ناشی از این کار باید توسط مالک غرفه پرداخت شود.

7- برای انجام کار غرفه سازی تمام کارگرانی که برای برق کاری، جوشکاری، رانندگی و ... وارد نمایشگاه می‌شوند حتماً باید گواهینامه های لازم تخصص خود را داشته باشند که این گواهینامه ها می‌تواند از وزرت کار یا سازمان فنی حرفه ای صادر شده باشد هم چنین رعایت تمام قوانین نمایشگاه برای آن ها ضروری است.

8- در زمان غرفه سازی باید مواظب باشید تا به وسایل نصب شده روی دیوارهای سالن، تجهیزات و سایر لوازم هیچ‌گونه آسیبی وارد نشود.

9- استعمال دخانیات و ایجاد شعله در محیط نمایشگاه اکیداً ممنوع است.

 

 

 

10- غرفه داران وظیفه دارند در زمان ساخت غرفه در محل حضور داشته باشند تا تمامی قوانین از سمت خود و سایرین کاملاً رعایت شود.

11- برای روشنایی غرفه باید از لامپ های کم مصرف استفاده شود.

12- توجه داشته باشید تمامی وسایل الکتریکی که قرار است در فضای باز و بیرون غرفه استفاده شود باید ضد رطوبت باشند و از عایق های رطوبتی و عایق هایی که برای تغییرات آب و هوایی مناسب هستند در ساخت و نصب آن ها استفاده شود.

13- افرادی که کار غرفه سازی را انجام می‌دهند باید از رنگ کردن ستون و تابلو برقی که روی آن نصب شده است خودداری کنند.

14- رنگ کردن بخش های زیادی از غرفه ممنوع است و فقط می‌توان بخش های کمی را رنگ آمیزی کرد آن هم قبل از شروع نمایشگاه. برای همین رنگ کردن جزئی هم قوانینی باید رعایت شود:

- رنگ کردن غرفه باید در محلی که هواکش مناسبی دارد انجام شود.

- به هیچ وجه نباید از رنگ های سمی استفاده کرد و استفاده از رنگ های غیر سمی ضروری است.

- هنگام رنگ زدن در کار غرفه سازی باید کف زمین با کاغذ یا پلاستیک پوشانده شود.

- کنار دیوارهای سالن رنگ آمیزی غرفه ممنوع است.

- شستن ابزار نقاشی در داخل سالن ها ممنوع می‌باشد.

15- هرگونه خسارتی که در غرفه سازی، نقاشی غرفه و سایر کارها وارد شود مسئولیتش بر عهده ی صاحب غرفه است و پرداخت غرامت نیز باید توسط آن شخص صورت بگیرد.

 

قوانین انصراف از شرکت در نمایشگاه یا کاهش فضای مورد نظر برای غرفه سازی چگونه است؟

در صورتی که فردی یا شرکتی که قرار است در نمایشگاه شرکت کند بخواهد از این کار انصراف دهد یا متراژ درخواستی برای غرفه خود را کاهش دهد باید 45 روز قبل از شروع نمایشگاه به صورت نوشتاری خواسته خود را اعلام کند. فقط در این صورت است که پس از کم کردن 30 درصد از مبلغ واریزی، باقی مانده ی پول به وی بازگردانده می‌شود.

 

دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
منوی وب‌سایت